Září 2014

Merengue

30. září 2014 v 2:24 Merengue

Merengue pochází z Dominikánské republiky, původně ji tančily převážně nižší vrstvy obyvatelstva. Název tance je možná odvozený ze slova "meringue", což je dezert vyrobený z šlehaných bílků a cukru, u nás známý jako pusinky. Pohyb nohou na taneční parketu prý připomíná šlehání bílků. V Dominikánské republice se merengue rozšířilo během vlády diktátora Rafaela Leonida Trujilla (1930 - 1961) a stalo se národním tancem.
Merengue má tříčtvrteční rytmus, tzv. pochodový. Na každou dobu se tančí jeden krok. Normální tempo merengue je rychlé, ale základní kroky jsou tak jednoduché, že můžete začít tančit bez jakékoli přípravy. V merengue uslyšíte především bubny, také akordeon či kytary.


Samba Axé

30. září 2014 v 2:14 Samba Axé

Axé je moderní styl samby, který pochází ze severní oblasti Brazílie zvané Bahía. Veškeré skladby typu axé mají svoji vlastní choreografii, která vychází z textu a vyznačuje se charakteristickými variacemi a pohyby. Tanečník vyjadřuje text písně, na kterou tančí. V choreografii najdete sambové kroky, prvky disko dance, hip hopu a typické karnevalové samby. Jedná se o příjemně sladěnou všehochuť. Energie a radost je vše, co k tanci potřebujete :-).


Brasil Funk

30. září 2014 v 1:49 Brasil Funk

Brasil Funk, Funk carioca, neboli favela funk a celkově po světě baile funk je druh taneční hudby, původem z Rio de Janeira. Odvíjí se od žánru Miami bass. V Brazílii pojem baile funk neoznačuje hudbu, ale samotné party na diskotékách, na kterých se tato hudba hraje.

Ačkoli je původem z Ria, funk carioca si rychle oblíbily především nižší vrstvy v ostatních částech Brazílie. Po celé zemi je funk carioca nejčastěji jednoduše označován jako funk, i když je hudebně značně odlišný od původního významu, jaký styl funk většinou označuje.

Tanec samotný je mix mnoha typů street dance, jako např. hip hop, dancehall, house, a také afro a mnoho dalších tanečních stylů.

Karnevalová samba

27. září 2014 v 4:56 Samba Carneval

Samba je latinskoamerický tanec na 2/4 nebo 4/4 takt. Tempo kolem 50 taktů za minutu. Slovo samba má původ v portugalském slově semba a v překladu znamená božská tanečnice. Existuje mnoho variací samby. Mezi nejznámější patří karnevalová samba, kterou můžete spatřit na karnevalech v Brazílii.

Určitě jste všichni viděli barevné Rio v obdbobí karnevalu, kde se samba stává tancem číslo jedna. Dynamičnost tance vychází z lidského temperamentu, samba má exotický původ a velmi erotický náboj. Samba je živelný rytmický tanec při kterém se tanečníci pohupují na pološpičkách a v kolenou.Její základní krok se po světě učí pod názvem batucadas a dokáže rozkmitat pánev i přes 60 taktů za minutu. Pánev je v sambě velmi důležitou částí těla. Karnevalová samba nemá velké množství kroků, ale když tančíte sambu, zapojujete všechny části těla a pohyby tak získávají na ženskosti doplněné krásnými kostýmy tanečnic.

Charakteristickými rysy je vzpřímený postoj těla, přičemž nohy vykonávají rychlé kroky. Nohy jsou navzájem od sebe vzdáleny někdy jen několik centimetrů , protože tempo a rychlost hudby může být pomalé, středně rychlé, ale právě také až velmi rychlé. Ze všech druhů samby je karnevalová tou nejrychlejší a proto existují i taneční prvky pro odpočinek, kterými tanečníci, i když jsou stále v pohybu a tančí, nabírají energii na další kolo. Vycházejí z pohupů v kolenou a nártech a učí se jako první, protože nejsou náročné. Muži tancují na patách a dotýkají se celou plochou nohy země, zatímco ženy došlapují pouze na špičky.


Reggaeton

27. září 2014 v 1:09 Reggaeton

Reggaeton je hudební styl pocházející z Portorika. Reggaeton mísí prvky reggae a dancehall se styly typickými pro Latinskou Ameriku, jako jsou bomba, plena, salsa, merengue, latin pop, cumbia a bachata, stejně jako hip hop, R&B a electronicu. Má specifický rytmus a beat, označovaný jako "Dem Bow". Tento hudební žánr je nejvíce spjat s Portorikem, kde se proslavil a kde působí největší reggaetonová komunita. Největší rozmach zaznamenal v roce 2004, kdy výrazněji pronikl do Spojených států a do Evropy, kde se záhy stal velmi populární. Zde asi každý pamatuje hit Daddy Yankeeho - Gasolina (Benzín).


Salsa

26. září 2014 v 4:35 Salsa

Salsa je latinsko-americký tanec. Dnes je velmi populární i v USA a Evropě a zažívá boom i v ČR. Španělské slovo salsa se používá pro označení omáčky, avšak hudebníci se domnívají, že v tomto případě se má na mysli spíše koření, a skutečně právě toto vás napadne, když si salsu poprvé zatancujete.

Salsa je v současné době pravděpodobně nejoblíbenějším kubánským tancem. Z hudebního hlediska je salsa složitou směsí historických kubánských tanečních forem, jako jsou son, danzon, guajira, guarachá, mambo, ča-ča, dohromady s kolumbijskou cumbiou a portorickou bombou.

Do tohoto bohatého koktejlu rytmů byla přimíchána energie a vitalita americké hudební scény s její jazzovou a rockovou tradicí, výsledkem je opojná hudba plná života a vitality. Salsa se dostala do popředí zájmu širší veřejnosti až v 60. letech v USA a snad potvrzením jejího uchycení bylo uvedení filmu Salsa v roce 1988.


Taneční lekce Balli Latini

25. září 2014 v 2:04 Taneční lekce

BALLI LATINI

Salsa, Merengue, Bachata, Reggaeton, Samba Carneval, Samba Axé, Brasil Funk


Kde: Body & Soul Vitality sál, Bedřicha Smetany 29, České Budějovice
Kdy: od 12.10.2014
každá neděle: 18:00 - 19:00
Cena: 100Kč/hod
Lekce se koná v případě min. počtu 4 účastníků.

Přihlášky posílejte pouze přes tento systém: http://www.supersaas.cz/schedule/aktivnisport/fitness

Každou hodinu se budeme věnovat jednomu tanci a skládat kroky do lehkých krátkých choreografií.