Karnevalová samba

27. září 2014 v 4:56 |  Samba Carneval

Samba je latinskoamerický tanec na 2/4 nebo 4/4 takt. Tempo kolem 50 taktů za minutu. Slovo samba má původ v portugalském slově semba a v překladu znamená božská tanečnice. Existuje mnoho variací samby. Mezi nejznámější patří karnevalová samba, kterou můžete spatřit na karnevalech v Brazílii.

Určitě jste všichni viděli barevné Rio v obdbobí karnevalu, kde se samba stává tancem číslo jedna. Dynamičnost tance vychází z lidského temperamentu, samba má exotický původ a velmi erotický náboj. Samba je živelný rytmický tanec při kterém se tanečníci pohupují na pološpičkách a v kolenou.Její základní krok se po světě učí pod názvem batucadas a dokáže rozkmitat pánev i přes 60 taktů za minutu. Pánev je v sambě velmi důležitou částí těla. Karnevalová samba nemá velké množství kroků, ale když tančíte sambu, zapojujete všechny části těla a pohyby tak získávají na ženskosti doplněné krásnými kostýmy tanečnic.

Charakteristickými rysy je vzpřímený postoj těla, přičemž nohy vykonávají rychlé kroky. Nohy jsou navzájem od sebe vzdáleny někdy jen několik centimetrů , protože tempo a rychlost hudby může být pomalé, středně rychlé, ale právě také až velmi rychlé. Ze všech druhů samby je karnevalová tou nejrychlejší a proto existují i taneční prvky pro odpočinek, kterými tanečníci, i když jsou stále v pohybu a tančí, nabírají energii na další kolo. Vycházejí z pohupů v kolenou a nártech a učí se jako první, protože nejsou náročné. Muži tancují na patách a dotýkají se celou plochou nohy země, zatímco ženy došlapují pouze na špičky.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama